OTEVÍRACÍ DOBA O PRÁZDNINÁCH

24.-29.7. 2019 ZAVŘENO

22.-31.8.2019 ZAVŘENO

KOLACALEK.CZ

Jsme rodinná firma ze středočeských Uhlířských Janovic v okrese Kutná Hora.

Jmenujeme se Petr a Marie Čálkovi.K cyklistice přičuchl první Petr do té doby závodící na endurovém motocyklu značky Jawa někdy okolo roku 1990,když si zakoupil první horské kolo Velamos.Následoval prodej Jawy 250 zvané tramvaj a za utrženou částku pořízení prvního kvalitního horského kola,po pár tisících kilometrech na kutnohorských trailech "Na Kaňku" a "Na rovinách"následovaly první závody tenkrát Crosscountry které pořádal Bikeklub TJ Elán Kutná Hora a po absolvování prvního sjezdu na horském kole v Novém Městě na Moravě  bylo jasno "Downhill"!Maruška tenkrát ještě Kasalová se zbláznila úplně stejně a na kolech  trávili všechen volný čas.Někdy na konci roku 1992 bylo jasno,bude obchod s kolama.Nakoupili  tenkrát asi pět  nejlevnějších horských kol Author pár součástek,plášťů  a pomalu,ale jistě se to začalo rozbíhat.

V roce 1995 je totálně pohltilo Mistrovství Evropy MTB ve Špindlerově Mlýně a začali  pravidelně objíždět Český pohár MTB.Ten sport se tenkrát vyvíjel,stavěli se nové těžší tratě,tomu se přizpůsobovala nová modernější kola a oni byli u toho.

V roce 1998 si Maruška na Mistrovství Evropy ve Špindlu dost vážně zlomila nohu a spolu s utrženým vazem to byl konec závodní kariéry.Nadále se sjezdu věnoval Petr a spolu s klukama z nedaléké Ledče objížděli Český pohár ,často vyráželi na závody v celé Evropě,zůčastnil se tenkrát legendárního Swiss Bike Masters ve Švýcarském Davosu nebo Mistrovství Evropy ve Francouzkém Vars.Při tom ještě psal a fotil pro časopis Dirtbiker a publikoval články v dalších  novinách a časopisech.Největší úspěch přišel v roce 2002,kdy Petr získal druhé místo na Mistrovství České republiky ve Špindlerově Mlýně v kategorii Masters.

Pořádání závodů to byl další sen.V roce 1995 se jel první downhill,tenkrát z Bělokozel do Sázavy a o rok později byl tento závod otvírákem sezony s účastí více než 100 jezdců.Další legendárním závodem byl Bikercross Petrovický Mlýn který se pořádal od roku 1998 ,František Mrázek tenkrát přivezl startovací zařízení pro čtyři jezdce a podle médií se tenkrát jednalo o první Fourcross v České Republice i v Evropě.Závody tenkrát vysílala i Česká televize  a  pravidelně se jich zůčastňovali  hvězdy tohoto sportu,Prokop,Maroši atd.

Právě v roce 1998 se Petr dohodl na sponzorování závodů s tehdejším zastoupením značky Specialized a kola Specialized zároveň začali prodávat.

Další velké impulsy a propadnutí kouzlu Specialized byli cesty na mezinárodní setkání dealerů Specialized v letech 2007 a 2008,v Salt Lake City a Copper Mountain v USA,setkání přímo s majitelem a zakladatelem značky Specialized Mike Sinyardem i návštěva centrály Specialized Morgan Hill v roce 2008.

Po konci závodění se dál věnují ježdění,s klukama Vaškem a Míšou a nejmladší slečnou Petrou objíždějí traily a sjezdové tratě po celé ČR.Každoročně objíždí i několik většinou Alpských etap na nejslavnějším cyklistickém závodě Tour de France.

Petr vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Kutné Hoře a nástup elektrokol mu spadnul do klína jako dar z nebes.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rádi Vás přivítáme v našem obchodě,vše Vám podrobně vysvětlíme a v případě zájmu vás můžeme vyvézt na vyjížďku na nějakém našem testovacím kole nebo elektrokole.Můžeme zajistit i nějaký pro vás specifický model.

Vedle Specialized jsou dalšími značkami v naší nabídce  elektrokola Apache a KTM.

Petr a Marie Čálkovi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

SERVIS

Plně se věnujeme vozovému parku našich zákazníků.

Na každý servis se prosím vždy předem objednejte.

Na servis a garanční prohlídky kol zakoupených u jiných prodejců nemáme kapacity.

UPOZORNĚNÍ

Nová kola z obchodu z vícero důvodů  zásadně nepůjčujeme na ježdění venku.Děkujeme za pochopení.

POZOR!

1.10.2019-3.3.2020 Otevřeno Po-Pa 9-12 14-17 So 9-11

Petr Čálek

Kolínská 253

Uhlířské Janovice 28504

IČO 44705662 DIČ CZ7002240850

Kontakty:Petr Čálek tel.+420777022470,mail:info@lyze-kola.cz

LYZE-KOLA.CZ (otevřeno v roce 1991)

Uhlířské Janovice,Kolínská 253,

V nabídce této prodejny najdete kola a doplňky SPECIALIZED,oblečení,helmy a doplňky FOX,kola GT,MONGOOSE.Prodáváme elektrokola APACHE a SPECIALIZED a KTM.

Otevřeno je Po - Pa 9-12.30 13.30-17 So 8.30-11

Kontakt 777022470